Drodzy Grupowicze i Przyjaciele Demokratycznej RP
 
Ostatnio nasza działalność mocno przyspieszyła i rozwinęła się, głównie za sprawą wszczętej przez Jolantę Urbańską i DRP procedury delegalizacyjnej ONR w Częstochowie. Nagłaśniamy sprawę, robimy co w naszej mocy, wykorzystując dostępne narzędzia prawne. Pojawia się realna szansa na sukces.
 
Demokratyczna RP to przede wszystkim aktywność obywatelska w obszarze zwalczania ksenofobii, nienawiści, wykluczenia i niesprawiedliwości. Jesteśmy za Polską otwartą, tolerancyjną, przyjazną i demokratyczną.
DRP to – przypominamy – zarejestrowane stowarzyszenie, nie zaś byt wirtualny i tylko grupa facebookowa. Nasza działalność to konkretne akcje, głównie w Częstochowie, ale ostatnio jesteśmy obecni w wielu miastach Polski; tam, gdzie uznajemy za stosowne być z naszymi przyjaciółmi z innych grup obywatelskich we wspólnej sprawie.
Potrzebujemy ludzi energicznych, wspierających nas twórczo i wymiernie. Pomysłami, ale także materialnie. Działalność Demokratycznej RP ma swoje niemałe koszty – ulotki, bannery, znaczki, materiały promocyjne i informacyjne, transport, nagłośnienie, sprzęt…
 
Dlatego prosimy członków naszej grupy o zadeklarowanie wsparcia, to pomoże nam działać i naszą aktywność z wyprzedzeniem planować. Jeśli mamy być dla Was i z Wami, jest to po prostu konieczność.
Każdy, kto zdecyduje się pozostać w grupie, jest uprzejmie proszony o wypełnienie deklaracji (do pobrania w zakładce “pliki” w grupie fb DRP; możemy też wysłać na życzenie) i comiesięczną wpłatę 10 pln na konto naszego stowarzyszenia. Pamiętajcie, jesteśmy zobowiązani prawem i etyką rozliczyć się z każdej przekazanej nam złotówki i zrobimy to zgodnie z przepisami oraz statutem DRP.
 
Oczywiście, zarówno grupowicze, jak i “zewnętrzni” sympatycy – jeśli możecie wspomóc nas dowolnymi kwotami – będziemy ogromnie wdzięczni.
Dziękujemy!
 
Stowarzyszenie Demokratyczna RP, ul. Gombrowicza 8/26, 42-224 Częstochowa
 
Numery kont:
Rachunek bieżący: 53 1750 0012 0000 0000 3755 4348 Rachunek walutowy: 78 1750 0012 0000 0000 3755 4383
tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe